• Zaloguj się
  • Rejestracja

Polecamy

Cozy Shoes

Sklep
Internetowy

Diverse Outlet

ul. Puławska 42E
05-500 Warszawa

Defilè Luxury Outlet

Va Nazionale Torrette , 150
83013 Mercogliano

« powrót do aktualności

Outlety...

Czym jest outlet?

Określenie to odnosi się do nieużywanego towaru pochodzącego m.in. z nadwyżek produkcyjnych, końcówek serii, zwrotów konsumenckich, licytacji bądź pozostałości niesprzedanych przez sklepy pierwotnego przeznaczenia. Outletem nazwiemy zarówno produkty z minionych sezonów (starsze kolekcje), jak i aktualne zestawy (niezależnie od gatunku), występujące często w np. zastępczych opakowaniach, niepełnych rozmiarach itp.

Jednak pojęcia outlet używa się najczęściej nie w kontekście samego towaru, a oferującego go sklepu(który wówczas również nazywamy outletem). Ostatnimi czasy w naszym kraju bardzo modne stało się wydzielanie w obrębie sklepów stoisk z towarem outletowym, otwieranie dedykowanych składów z tego typu produktami, a nawet wielkich centrów handlowych, w których znajdziemy wyłącznie punkty outletowe rozmaitych producentów.

Dlaczego warto kupować w outletach?

Odpowiedź jest bardzo prosta: w outletach warto kupować ze względu na znacznie niższe ceny pełnowartościowych, nieużywanych produktów, w stosunku do towarów oferowanych w tradycyjnych sklepach. Ceny outletowe są niższe od podstawowych niekiedy nawet o 80-90% (co oczywiście nie oznacza, że zawsze są niskie - warto pamiętać, że produkty sprzedawane w outletach to bardzo często drogie, markowe towary, których przecena o parędziesiąt procent nie sprawi, że kupimy je "za darmo").

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się outlety z odzieżą: swoje sklepy z końcówkami serii otwierają zarówno prywatni przedsiębiorcy, jak i duże sieci, takie jak Reserved, H&M, Big Star czy Zara. Markowe punkty tego typu znajdziemy najczęściej w dużych centrach wyprzedażowych, jakich coraz więcej powstaje w naszym kraju (przykładem może być otwarty przed rokiem szczeciński Outlet Park).

Warto zaznaczyć, że sklepy z ubraniami to nie jedyne outlety, jakie istnieją na rynku. Punkty wyprzedażowe z artykułami RTV/AGD czy elektroniką również nie należą do rzadkości. Rodzaj asortymentu nie ma tu zresztą żadnego znaczenia: w jednym z dużych centrów outletowych w naszym kraju do niedawna można było znaleźć nawet punkt oferujący... tapety ścienne.

Outlety internetowe

Oprócz tradycyjnych outletów, wyprzedażowy asortyment oferują również outlety internetowe, których coraz więcej powstaje w polskiej sieci. W zależności od konkretnego sklepu, zaopatrzymy się w nich zarówno w odzież, jak i kosmetyki, sprzęt komputerowy czy materiały budowlane.

(2015-06-17 08:00:00)